registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Brno pošle do Prahy 220 tisíc na potřeby LFA

Komuniké DK čtvrtek, 26.08.2021 - přejít do komentářů
Líšeň zacáluje 150 táců, Zbrojovka pošle 70 táců a platit bude i Baník 40 táců...
/titleImg/brno-posle-do-prahy-220-tisic-na-potreby-lfa/5/9777.jpg?width=570

Bitva Líšně se Zbrojovkou Beno vynesla LFA 220.000 Kč. Líšeň zaplatí 150.000 a Zbrojovka Brno 70.000 Kč. Menší pokuty musí platit i další kluby.

Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 19. 8. 2021

 • Disciplinární komise potrestala klub FC Viktoria Plzeň za porušení povinností pořádajícího klubu (vhazování předmětů na hrací plochu vedoucí k přerušení utkání a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání 3. kola F:L proti 1. FC Slovácko peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun.
   
 • Disciplinární komise potrestala klub FK Pardubice za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 z důvodu nedodržení odstupu mezi diváky a hráči po skončení utkání 3. kola F:L 2021/22 proti FK Mladá Boleslav peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 26. 8. 2021

 • Disciplinární komise zastavila disciplinární řízení s hráčem SK Líšeň 2019 Janem Silný po jeho vyloučení v utkání proti FC Zbrojovka Brno.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka:

„Disciplinární komise LFA nezpochybňuje rozhodnutí rozhodčího učiněné při utkání, osobní trest pro hráče v utkání byl udělen podle Pravidel fotbalu. Rozhodčí v daném okamžiku posoudil naplnění formálních znaků porušení Pravidel fotbalu ze strany hráče Silného a neměl čas k posouzení dalších aspektů hráčova jednání v kontextu možného spáchání disciplinárního přečinu.

Disciplinární komise LFA po posouzení všech dostupných videozáznamů dospěla k závěru, že hráč svým jednáním odvracel útok a bránil zdraví člena pořadatelské služby, které bylo bezprostředně ohroženo zcela nepřijatelným chováním diváka, který vnikl na hrací plochu. Hráč Silný odvrátil tento útok v mezích nutné obrany za použití ryze obranných úkonů, které neměly útočný ani mstivý či podobný charakter. Analogicky jako v trestním či přestupkovém právu proto DK LFA shledala, že jednání hráče nenaplnilo materiální znaky disciplinárního přečinu, a nemá tedy charakter přestupku. Z těchto důvodů Disciplinární komise ve zcela výjimečném případě rozhodla o zastavení disciplinárního řízení s hráčem Janem Silným a hráč může nastoupit v nejbližším soutěžním utkání.“

 • Disciplinární komise potrestala klub SK Líšeň 2019 za porušení povinností pořádajícího klubu (nezabránění vniknutí neoprávněných osob na hrací plochu, výtržnostem diváků, fyzického napadení členů pořadatelské služby divákem a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání 5. kola F:NL proti FC Zbrojovka Brno peněžitou pokutou ve výši 150 tisíc korun.
   
 • Disciplinární komise potrestala klub FC Zbrojovka Brno za nesportovní chování fanoušků (výtržnosti fanoušků, fyzické napadení členů pořadatelské služby, vniknutí fanoušků na hrací plochu a vhazování předmětů na hrací plochu) a za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 v utkání 5. kola F:NL proti SK Líšeň 2019 peněžitou pokutou ve výši 70 tisíc korun.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka:

„Disciplinární komise LFA shledala zásadní podcenění situace a fatální pochybení pořádajícího klubu nejen v průběhu utkání, ale už v přípravě na samotný zápas. Po přezkoumání všech materiálů a vyslechnutí obou klubů došla Disciplinární komise k závěru, že sektor pro hostující fanoušky byl nedostatečně zabezpečen a reakce členů pořadatelské služby nebyla adekvátní stupni rizikovosti brněnského derby. Pořádající klub současně nezabránil fyzickému napadení členů pořadatelské služby a Disciplinární komise udělila klubu SK Líšeň 2019 peněžitou pokutu ve výši 150 tisíc korun.

Trest pro Zbrojovku ve výši 70 tisíc korun vychází především ze skutečnosti, že vstupenky do sektoru hostů distribuoval a jejich držitele tedy určoval sám hostující klub. Fanoušci vběhnuvší na hrací plochu se kromě samotného vniknutí dopustili také násilného napadení členů pořadatelské služby. V této souvislosti je třeba zdůraznit, že se podařilo oba dotyčné fanoušky ztotožnit a lze očekávat, že se budou v nejbližší době zodpovídat orgánům činným v trestním řízení.“

 • Disciplinární komise potrestala klub FC Baník Ostrava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání 4. kola F:L proti FK Pardubice peněžitou pokutou ve výši 40 tisíc korun.
 • Disciplinární komise potrestala klub Bohemians Praha 1905 za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání 4. kola F:L proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou ve výši 15 tisíc korun.
   
 • Disciplinární komise potrestala klub 1.FK Příbram za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 v utkání 4. kola F:NL proti FK Varnsdorf peněžitou pokutou ve výši 10 tisíc korun.

Autor: JirkaC

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Web Fanaticky.cz je propojen s registrací na portálu www.supporters.cz. Pokud zde máte registraci, tak se stačí pouze přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
clbannerVidea

Zenit Petrohrad a oslavy titulu


další videa >
Vlajkonosi.cz
Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata! 08.10.2021

Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata!


VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019

VLAJKONOŠI v Chomutově

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Tour de Hodolany 1912 slaví páté výročí 18.03.2021

Tour de Hodolany 1912 slaví páté výročí


Fanoušci Žižkova za plotem - na body to nestačilo 18.11.2020

Fanoušci Žižkova za plotem - na body to nestačilo


Hodolanští podporují své mužstvo za plotem 15.10.2020

Hodolanští podporují své mužstvo za plotem

více na www.groundhopping.cz>
Hooligans.info
Chceme bezpečný stadion bez chuligánů! Trnavský klub volá po změně legislativy, která by zabránila násilnostem 19.10.2021

Chceme bezpečný stadion bez chuligánů! Trnavský klub volá po změně legislativy, která by zabránila násilnostem


Z vyprodaného utkání v Trnavě se odehrálo jen 15 minut, pak začalo lítat pyro a fanoušci vtrhli na plochu! 17.10.2021

Z vyprodaného utkání v Trnavě se odehrálo jen 15 minut, pak začalo lítat pyro a fanoušci vtrhli na plochu!


Legia dostala v Gdaňsku pěkně pokouřit. Bitva Lechie s Varšavskou Legií nabídla choreo a pyro v obou sektorech 05.10.2021

Legia dostala v Gdaňsku pěkně pokouřit. Bitva Lechie s Varšavskou Legií nabídla choreo a pyro v obou sektorech

více na www.hooligans.info>
Komentáře
19.10.2021, úterý, 11:24 - GarryR
Divák - nad tím sem se taky za...
19.10.2021, úterý, 10:58 - Divák
Já hlavně nechápu to dokopáván...
19.10.2021, úterý, 10:20 - BF05
Jako kdyby někdo chtěl, aby to...
18.10.2021, pondělí, 22:58 - northboy
Bolo to zaujímavé , ale myslím...
18.10.2021, pondělí, 17:46 - slovanjeslovan
Derby ako remen by to bolo,keb...
všechny komentáře >
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace